Jak dobrać dziecku odpowiednią grę? | gry915 | e-blogi.pl
_blog gry915
Jak dobrać dziecku odpowiednią grę? 2014-04-25

Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że chociaż zdarza się, że gry komputerowe pod pewnymi względami mogą dziecku zaszkodzić (zwłaszcza dziecku pozostawionemu bez kontroli), to jednak część opinii publicznej problem demonizuje. Wśród nich zdarzają się nawet tacy, którzy na gry zrzucają odpowiedzialność za wszystkie problemy wychowawcze. Tymczasem wystarczy - zwłaszcza młodszemu dziecku - po prostu pomóc wybrać odpowiednią grę tak, aby poza rozrywką dostarczyć mu jeszcze bodźców ogólnorozwojowych.


W pierwszej kolejności dobrze sprawdzić opinię, jaką gra cieszy się na specjalistycznych forach internetowych, na których wypowiadają się ludzie dobrze obeznani z tematyką. Tam dowiedzieć się można, czy gra zawiera w sobie elementy, które można byłoby uznać za przemoc, a także to, czy jest ona swoistym intelektualnym wyzwaniem, czy też wyłącznie wyrafinowaną zręcznościówką.


Drugim etapem może być dostosowanie gry do zainteresowań dziecka. Jeśli nie ma ich sprecyzowanych, sami musimy wyostrzyć wrażliwość i zdecydować, która z aktywności związanych z daną grą będzie z jakichś względów dobra akurat dla niego. Zauważmy, że niektóre produkty kłaść będą akcent na logikę rozwiązywania zadania (np. gra w kulki), inne na naukę języka, jeszcze inne – na kreatywność (np. mahjong).   


Dobrze kupić taką grę, w którą w razie potrzeby może zagrać kilka osób. Oczywiście nieraz łączy się to z potrzebą zakupu konsoli lub innego sprzętu. Warto jednak zainwestować, chociażby po to, aby mieć świadomość, jak nasze dziecko rozwija się oraz po to, by najnormalniej w świecie podczas wspólnej gry spędzić razem trochę czasu… 


Ewentualnie możesz zarazić dziecko sportem. Nauczyć je grać w piłkę.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]