Granie przez Facebooka | gry915 | e-blogi.pl
_blog gry915
Granie przez Facebooka 2014-04-25


O wpływie na nasze życie najpopularniejszego portalu społecznościowego świata powstają już nawet prace naukowe. Pomysł na zajmowanie kolejnych godzin w życiu użytkowników jest prosty – nowe aplikacje, fanpejdże, gry. Te ostatnie cieszą się duża popularnością - mają tak jak cały serwis, pokaźną liczbą amatorów grania.


Fakt, że gry na Facebooku są darmowe (jak wszystkie gry online, gdzie wystarczy mieć założone konto) tylko zachęca potencjalnych klientów, którzy jeszcze nie zagrali przez „fejsa”, by spróbowali. Zazwyczaj w miejscach dotychczasowych gier online użytkownik nawiązywał relację z obcym graczem, chyba że właśnie umówił się na ten sam czas.


Na Facebooku jest inaczej, w odróżnieniu od gier online odblokowujemy kolejne poziomy, zdobywamy kolejne punkty grając solo. Widzimy jednak wszystkich naszych znajomych, którzy spróbowali sił w tej samej grze. Akceptacja regulaminu każdej gry sprawia, że nasze „osiągi” stają się widoczne dla znajomych graczy. Dzięki temu widzimy ustawioną poprzeczkę, czytaj: wielkość miasta znajomego, ilość piosenek odgadniętych przezeń, itd.


Nałogowi zwolennicy gier na Facebooku mają możliwość skorzystania z płatnych opcji. „Wirtualne dobra” można wykupić w każdym momencie, czas potrzebny na załadowanie kolejnych posunięć w grze jest wówczas zbędny.


Warto wziąć pod uwagę to, że każde przejście na wyższy poziom w grze może być śledzone przez wszystkich naszych znajomych. Jeśli nie chcemy chwalić się kolejnymi godzinami spędzonymi w aplikacji, lepiej wyłączmy takie powiadomienia. Prywatna tablica z odnośnikami tylko do wybranej gry, nie wygląda zachęcająco.   


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]